HABERLER

Silivri Akü Bayi

Silivri Akü Bayi
  • Tarih: 15 - Aralık - 2020

Ufak Bir Hareket İçin

Günümüzde içten yanmalı motor kullanan bütün araçlarda kullanılan aküler, otomobil ve kamyonların ilk üretildiği yıllarda henüz kullanılmıyordu. İlk üretilen motorlu araçlar krank miline bağlanan bir manivelanın çevrilmesi ile çalıştırılıyordu. Özellikle soğuk motorların krank millerinin ve pistonlarının çok zor hareket etmesi aracı çalıştırmak isteyen kişiyi çok zorlarken, bir yanda da motor çalıştıktan sonra manivelanın hareket etmeye devam etmesi birçok kişinin yaralanmasıyla hatta hayatını kaybetmesiyle neticelenen kazalara yol açmıştı.

Günümüzde otomobil teknolojisinin en uç noktası olarak görülen Formula 1’de araçlar, marş motorunun ağırlığından tasarruf edilmesi için benzer bir yöntemle çalıştırılmaktadırlar. Manivelanın yerini alan Marş Motorunun günlük kullanılan araçlarda yer almaya başlaması zaman içerisinde kimya alanında gelişmeler sayesinde kapasiteleri artan aküler sayesinde olmuştur. İlk üretilen aküler hem çok ağır hem de çok az elektrik depolarken, günümüzde akülerin kapasiteleri çok yüksek seviyelere gelmiş, ağırlık ve ebatları da bir kişinin taşıyabileceği boyutlara inmiştir.

Sağlıklı Çalışan Bir Araç İçin

Modern motorlu araçlarda kullanılan elektrikli ve elektronik donanımların gelişmesiyle araçlarda kullanılan akülerinde önemi artmıştır. Aküler içerdikleri kimyasallar sebebiyle sınırlı ömre sahiptirler. Ömrünün sonuna gelmeye başlayan aküler özellikle soğuk havalarda araç çalıştırılmaya çalışılırken sıkıntılar çıkarmaya başlar, araç türüne göre aydınlatma sistemi gibi sistemlerin tam verimle çalışmamasına yol açabilirler. Bu yüzden akü alırken dikkatli olunmalı, sadece markaya değil, akünün yeterliliğine ve üretim tarihine de dikkat edilmeli.

Akülerin araçların, araçta bulunanların ve trafiğin tamamının güvenliğine yaptığı etkinin bilinciyle önemli birçok üreticinin Silivri akü bayi olarak müşterilerimize sadece satış konusunda değil, değişim ve acil değişim konularında da hizmet veriyoruz. Birçok üreticinin Silivri akü bayi olarak, personellerimizi güvenlikten, akülerin bakımlarına kadar geniş bir yelpazede sürekli eğitimlerden geçirerek müşterilerimize kaliteli hizmet vermek için çalışıyoruz.

Her Zaman Yanınızdayız

Uzun yıllardır ülkemizin ve dünyanın en seçkin akü üreticilerinin Silivri akü bayi olarak hizmet verdiğimiz sektörde müşterilerimizle kurduğumuz güvene dayalı ilişkiyi devam ettirip bir adım öteye taşımak için çalışıyoruz. Gerek binek ve ticari araçların yanında tarım ve iş makineleri için de uygun akülerin satışı, servisi ve montajı konularında hizmetinizdeyiz.